tutaj jesteś: www.batmat.pl > LIC Klasa 3 > Oblicz wyraz ciągu

Zadanie: Oblicz wyraz ciągu

an = 8n2 + 13
a3 =

poprawnych odpowiedzi : 0 błędnych odpowiedzi : 0

Wasze komentarze do tego zadania: dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Zaloguj się korzystając z formularza po prawej, lub zarejestruj się
 • av

  2011-05-18 16:09:17

  Witaj Mateuszu,
  jesteśmy zaskoczeni nie tylko ogłoszeniem, o jakim nam tu przy okazji wspominasz, bo jak dotąd nigdzie jeszcze się nie ogłaszaliśmy, ale przede wszystkim Twoim sceptycyzmem. Batmat.pl jest bardzo nowym serwisem, nad którym dopiero pracujemy, dlatego jak słusznie zauważyłeś, na stronie znalazło się dotychczas zaledwie kilka z prostszych zadań. Nie wszystkie są możliwe do rozwiązania w pamięci i wbrew temu co piszesz są już użytkownicy, którzy doceniają, mimo niedoskonałości, przedstawiony przez nas na stronie materiał. Niemniej jesteśmy Ci wdzięczni za przydzielenie nam 2 punktów, bo będą nas one niewątpliwie dodatkowo mobilizować :)
  Niestety jesteśmy zaledwie pasjonatami matematyki pełni chęci niesienia pomocy w nauce, a nie sztabem matematyków programistów skoncentrowanych jedynie na tym serwisie. Serwis budujemy hobbystycznie. Niemniej, jeśli masz zdecydowanie wyższe wymagania, a do tego skonkretyzowane, zapraszamy Cię do pomocy. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy i podaj nam przykłady zadań z Twojej klasy/ szkoły. Jesteśmy pewni, że tym sposobem będziemy bliżsi wyższej punktacji, ale przede wszystkim - wdzięczności innych.
  Życzymy więcej optymizmu.
 • av

  2011-05-17 11:02:48

  Ubolewam strasznie nad tą stroną, gdyż to nawet nie są zadania podstawowe a podstawy podstaw - i tak to jest chyba za mocne słowo by określić poziom tych zadań, które tutaj są na forum. Czy ktokolwiek z modernizujących tą stronę, założyciel...udzielał korepetycji bądź był na nich? Takie zadania to się w pamięci oblicza. Strona nie jest dostosowana poziomu nauczania w polskim szkolnictwie - w gazecie się ogłaszacie, że tysiące zadań...że jeśli ktoś ma problem to znajdzie tu pomoc,- guzik prawda. wszedłem na kilka zadan i co chwila powtarzają się przykłady. Programy mogą losowo wyrzucać liczby i sprawdzać ich poprawność a nie wrzucić kilka przykładów i niech dzieci się radują, że umieją po chwili bo sie naucza odpowiedzi na pamięć. Nawet teoria widnieje gdzie nie gdzie i nie ma wzorów (np ciągi). w Skali od 1/10 dałbym Wam 2, punkt za wysiłek i 1 pkt za przejrzystość strony.

Pojęcie ciągu


Pojęcie i przykłady ciągów.

Ciąg arytmetyczny i geometryczny


Definicja, wzory, zastosowania. Procent składany.
 

Ciągi


Ciąg jako pojęcie matematyczne można zrozumieć jako listę ponumerowanych elementów  pewnego zbioru. Ciągiem jest więc dowolna funkcja, której argumentami są liczby naturalne. Jeśli są to wszystkie liczby naturalne dodatnie, wówczas ciąg taki nazywamy ciągiem nieskończonym.
Jeśli ta funkcja jest zdefiniowana dla kolejnych liczb mniejszych lub równych pewnej liczbie n, wówczas ciąg ten jest nazywany ciągiem skończonym.
Ciągiem nieskończonym nazywamy funkcję określoną na zbiorze liczb naturalnych dodatnich i oznaczamy (an) lub (a1, a2, ...)
Ciągiem skończonym nazywamy funkcję określoną na zbiorze  {1, 2, 3, ..., n} i oznaczamy (an) lub (a1, a2, ..., an)     Ciągiem liczbowym nazywamy ciąg, którego wartości są liczbami rzeczywistymi.Dla ciągu f: N+→ R wartość  f(n) = an nazywamy n-tym wyrazem ciągu. Liczby (1, 2, 3, ..., n) nazywamy wskaźnikami lub indeksami wyrazów.Jeśli mamy na myśli ciąg z reguły piszemy an  zamiast a(n). Pisząc (an) mamy na myśli pewien cały ciąg, czyli wszystkie wyrazy, a nie tylko jeden wyraz. teoria

Wielomiany

Ciągi

Trygonometria

GENERATORY ROZWIĄZAŃ

PRZYKŁADOWE ZADANIA

 

| Kontakt | Reklama | Rejestracja | Regulamin serwisu | © Wszelkie prawa zastrzeżone SZLIFF 2010-2023

Partnerzy: matzoo.pl wkuwanko.pl matmag.pl pisupisu.pl

Szkoła podstawowa: tabliczka mnożenia tabliczka dzielenia dzielenie z resztą porównaj ułamki gry matematyczne